Eraisiku maksehäirete vaatamine

Eraisiku maksehäirete vaatamine toimub üksnes õigustatud huvi korral. See tähendab, et andmete saamise õigus on isikul, kes väldib selle teadmise abil tehingu tegemist sellise isikuga, kes:

  • võib jääda oma kohustuste täitmisega hätta;
  • olla ebaaus.

Õigustatud huvi ei saa olla lihtsalt uudishimu ega ebatõenäoline viide tulevikutehinguile. Õigustatud huvi peab tulenema andmete saaja usutavast ja konkreetsest seosest maksehäiretega inimesega – kas võimaliku laenupakkumise, võimaliku eluaseme üürileandmise, võimaliku äripartneri valimise või millegi muu konkreetse kaudu.

Minu Creditinfos on kõigil eraisikutel võimalik näha, kes viimase kahe aasta jooksul on teinud päringuid tema maksehäireinfo kohta.

Maksehäireregistrisse kantud info eraisiku kohta säilib kuni 5 aastat pärast maksehäire lõpetamist (ehk võlgnevuse täielikku tasumist).

Kuidas saab eraisiku maksehäireid vaadata?

  • Isik saab enda maksehäirete infot vaadata siit. Lehele sisenemiseks on vajalik tuvastada ennast ID-kaardi või pangalingi kaudu. Enda maksehäirete info vaatamine on tasuta;
  • Ettevõtted saavad eraisiku tausta kontrollida E-Krediidiinfos kui on liitunud Proff paketiga;
  • Eraisikud saavad teiste eraisikute tausta kontrollida Minu Creditinfos. Keskkond sisaldab isikuandmeid ja eeldab esmakordsel kasutamisel üldtingimustega tutvumist ja nõustumist. Lehele sisenemiseks on vajalik tuvastada ennast ID-kaardi või pangalingi kaudu.

Tutvu eraisiku raportitega

AS Creditinfo Eesti - Narva mnt 5, 10117 Tallinn, Estonia
+372 665 9600 (9:00-17:00) info@creditinfo.ee
Developed by Obscural